
Reacţia de bădăran a unui preot când i se cere, de către o femeie, să-şi pună masca în autobuz – video

Un preot din Cluj a refuzat să-şi pună masca în autobuz şi a devenit recalcitrant atunci când a fost rugat să se conformeze regulilor de prevenire a răspândirii coronavirusului.
Incidentul avut loc în urmă cu două zile în Cluj, într-un autobuz care deservea linia metropolitană M16, care face legătura între Cluj şi comuna Ciurila.
În imagini apare un preot care refuză să-şi pună masca, iar atunci când ceilalți călători îi atrag atenţia, le vorbește urât.
Potrivit clujust.ro, a fost nevoie de intervenţia şoferului pentru ca preotul să se conformeze.
Înainte să coboare, preotul i-a răspuns bădărănește unei femei care îi ceruse să-şi pună masca – ”Cred că nu ai bărbat acasă”.
Iar la finalul călătoriei, după ce a coborât din autobuz, preotul a continuat în aceeaşi notă, când a fost întrebat dacă e normal ca un om al Bisericii să vorbească în acest fel unei femei.
Întrebat ce legătură are bărbatul de acasă al femeii cu care s-a contrazis, preotul a precizat că ”dacă avea bărbat, nu mai vorbea aşa”.
Cu siguranță, Biserica ar trebui să-și aleagă cu mai multă grijă reprezentanții și să ia măsuri împotriva celor care-i pătează imaginea,