3dots.ro

Irina Fodor, dezvăluire despre problema de sănătate cu care se confruntă: „dacă nu le aveam, nu aș fi știut cu cine stau de vorbă”

Irina Fodor, dezvăluire despre problema de sănătate cu care se confruntă: „dacă nu le aveam, nu aș fi știut cu cine stau de vorbă”

Prezentatoarea TV Irina Fodor, cunoscută pentru emisiunea Asia Express, a dezvăluit în cadrul podcastului „Podcastito Express” că se confruntă cu o problemă de vedere. Mărturisirea despre miopia sa i-a surprins pe gazdele emisiunii, Cătălin Bordea și Nelu Cortea, care nu știau că vedeta poartă lentile de contact.

În timpul discuției, soția lui Răzvan Fodor a menționat dificultatea de a-și aplica lentilele de contact la un moment dat, ceea ce a stârnit uimirea celor doi foști concurenți.

„La un moment dat, abia am putut să-mi pun lentilele de contact”, a spus Irina Fodor.
„Ce?! Lentile de contact?!”, au exclamat cei doi, uimiți de ceea ce a spus aceasta.
„Da, sunt foarte chioruță! Am minus 4,5. Am ditamai miopia. Inclusiv acum port lentile, pentru că, dacă nu le aveam, nu aș fi știut cu cine stau de vorbă”, a adăugat vedeta TV.

Pe lângă discuția despre sănătate, vedeta a vorbit anterior și despre transformarea personală prin care a trecut datorită proiectului de la Antena 1. Irina Fodor a explicat că emisiunea i-a oferit mai mult curaj și a contribuit la procesul său de maturizare.

„M-a transformat foarte mult acest proiect (n.r. Asia Express), mi-a dat foarte mult curaj. Cred că s-a suprapus și cu o maturizare a mea, din punct de vedere al vârstei, pur și simplu am ajuns la o vârstă la care mă simt în punctul maxim de maturizare, nu cred că mai am de unde să mă duc de aici încolo, vă spun sincer. Sunt maximum de matură, gata! Aici mă opresc!”, a spus Irina Fodor, în urmă cu ceva timp.

Powered by VA Labs