Gabriela Oțil rupe tăcerea despre viața de acasă și regula strictă pentru MARIAJUL ei…

Gabriela Oțil, cunoscută pentru aparițiile sale impecabile la evenimentele mondene, a oferit detalii inedite despre viața sa privată într-un interviu acordat publicației Fashion Premium Magazine, cu ocazia aniversării a 10 ani de existență a revistei. Soția prezentatorului Dani Oțil a explicat că imaginea publică, marcată de eleganță și rafinament, contrastează puternic cu rutina sa cotidiană de mamă.
Deși mulți ar putea crede că pregătirea pentru un eveniment necesită ore întregi, Gabriela Oțil susține că ritmul alert al vieții a învățat-o să fie extrem de eficientă. Ea a subliniat că nu improvizează niciodată când vine vorba de ținutele sale.
Reporter: Cum ai descrie relația ta cu moda? Cât timp îți ia să te pregătești pentru un eveniment?
Gabriela Oțil: „Mulțumesc pentru compliment. Să știi că nu îmi ia atât de mult pentru că m-am obișnuit cumva și sunt tot timpul într-un ritm alert. Nu sunt tot timpul așa clar, trebuie să mă vezi în momentele în care sunt copilul, se schimbă total treaba.”
Vedeta a detaliat procesul din spatele aparițiilor sale, menționând că planificarea este esențială pentru a se simți confortabil în pielea ei.
Gabriela Oțil: „Atunci când merg la un eveniment îmi place să mă pregătesc, adică niciodată nu o să fiu, nu știu, în mall și zic „M-am mai gândit, merg și la evenimentul ăsta”. Clar trebuie să-mi pregătesc ținuta dinainte, să mă machiez, să mă aranjez, ca să mă simt eu bine. Am timp să mă gândesc, să văd dacă trebuie să-mi cumpăr ceva sau nu. Cam așa, câteva zile înainte, ca să știu dacă mai trebuie ceva să-mi achiziționez.”
În ceea ce privește preferințele vestimentare, Gabriela Oțil a demontat mitul conform căruia poartă exclusiv articole de lux. Aceasta a explicat că investește în accesorii, dar preferă simplitatea pentru hainele de zi cu zi.
Gabriela Oțil: „Tot timpul cumpăr și lucruri ieftine, clar. De brand îmi place să-mi cumpăr o geantă, un pantof, că asta nu se întâmplă zilnic, sunt o investiție și atunci le tot folosesc. Dar tot ce înseamnă haine de zi cu zi, nu sunt de firmă, în niciun caz.”
Confortul, prioritatea numărul unu acasă
Pentru Gabriela Oțil, viața de mamă impune un stil vestimentar relaxat, departe de rigorile evenimentelor mondene. Aceasta pune preț pe libertatea de mișcare atunci când petrece timp cu fiul său.
Gabriela Oțil: „La evenimente îmi place să respect dress code-ul. Mi se pare că este o dovadă de respect, în primul rând, că trebuie să te pregătești. Acasă sunt în haine largi, tot timpul. Sport, largi, cât mai confortabile, să mă pot ține după copil, să mă pot așeza pe o bordură să mănânc o înghețată cu el și să nu stau cu stresul, „vai,mă murdăresc, vai, nu avem voie să facem asta”. La fel fac și în vacanțe, îmi iau haine comode care pot fi uzate.”
Pe lângă provocările vestimentare, vedeta a recunoscut că timpul dedicat propriei persoane s-a diminuat considerabil, fiind nevoită să renunțe, temporar, la antrenamentele la sală.
Gabriela Oțil: „Din păcate nu am mai ajuns la sală de foarte mult timp și asta este of-ul meu. Alergătura de zi cu zi, da. Alimentația? Mănânc ce apuc, în mare. Da, din păcate mi-aș dori să am un alt stil de viață, dar deocamdată nu se poate.”
În plan familial, Gabriela a împărtășit bucuria reușitelor fiului său, care a încheiat recent grupa mijlocie la grădiniță. De asemenea, ea a subliniat importanța menținerii unei relații solide cu soțul său, Dani Oțil, prin momente petrecute exclusiv în doi.
Gabriela Oțil: „Am avut serbare la grădi, a terminat grupa mijlocie, deci mai avem puțin până la școală. Este foarte bine și ne ține ocupați.”
Gabriela Oțil: „De-abia aștept vacanța. Dar, probabil, în august, când o să aibă și soțul liber, sigur, mare, cald. De obicei, ne luăm o vacanță în formulă completă și o vacanță doar eu cu soțul.”
Gabriela Oțil: „Da. Țin foarte mult la acest lucru. Măcar câteva zile să avem doar pentru noi doi. Și atâta timp cât avem bunici, nu știu de ce nu am profitat de lucrul ăsta.”

