Valentin Sanfira a RĂBUFNIT! Cine îl mai bârfește va ajunge în…

Interpretul de muzică populară Valentin Sanfira a transmis un mesaj dur pe rețelele sociale, ca reacție la speculațiile apărute în spațiul public după divorțul de Codruța Filip. Artistul a avertizat că nu va mai tolera comentariile referitoare la viața sa privată și că este pregătit să acționeze în instanță împotriva celor care îi aduc prejudicii de imagine.
Contextul despărțirii dintre Valentin Sanfira și Codruța Filip
Separarea celor doi artiști a avut loc în urmă cu doar câteva săptămâni, punând capăt unei relații care a durat aproximativ opt ani. Vestea a surprins publicul, având în vedere că Valentin Sanfira și Codruța Filip formau unul dintre cele mai mediatizate cupluri din showbiz-ul autohton, conform informațiilor prezentate de Kanal D.
În timp ce Codruța Filip a ales să discute despre motivele divorțului în cadrul unui podcast, unde a menționat dificultățile apărute după revenirea sa dintr-un show de aventură, Valentin Sanfira a preferat inițial să păstreze tăcerea. Totuși, în urma comentariilor apărute în mediul online, acesta a decis să publice un avertisment oficial pe pagina sa de Facebook.
Artistul a subliniat că viața sa personală nu trebuie să devină un subiect de cancan și că persoanele care continuă să facă afirmații denigratoare vor fi trase la răspundere pe cale juridică.
Valentin Sanfira a transmis următorul mesaj pentru cei care îi urmăresc activitatea sau care aleg să îl critice:
„Cei care aleg să trăiască în mocirlă să rămână acolo. Nu mai confundați circul cu oamenii fără valoare care își ocupă timpul vorbind despre alții, pentru că despre ei nu au nimic de spus. La circ există muncă, disciplină și respect — lucruri pe care unii nu le vor înțelege niciodată. Viața mea personală nu este subiect de bârfă! Orice tentativă de denigrare va avea consecințe. Cei care continuă vor răspunde în instanță și vor plăti pentru afirmațiile făcute. Consider acesta ultimul mesaj pe acest subiect. Dacă nu vă regăsiți în ceea ce fac, treceți mai departe”, a scris acesta pe rețelele sociale.

